PROFIT

BLOG

5.09.2020

Czym jest numer EORI i komu jest potrzebny?

Szymon Niestryjewski
Szymon Niestryjewski
Współzałożyciel Profitcrew.pl

UDOSTĘPNIJ

Planujesz importować towary z Chin? A może chcesz wysyłać swoje produkty do Malezji, USA lub Australii? W obu przypadkach, aby transakcja była legalna, niezbędny będzie Ci numer EORI. Jeśli nie posiadasz numeru EORI, import i eksport towarów będzie nielegalny i niemożliwy. Importowane lub eksportowane towary zostaną zatrzymane przez Urząd Celny, a Ty narazisz się na opóźnienie w dostawie, a tym samym na koszty. 

Czym jest numer EORI?

Numer EORI, czyli Economic Operator Registration and Identification, to unikalny kod rejestracyjny służący do śledzenia i rejestrowania informacji celnych w obrębie Unii Europejskiej. Jest on niezbędny dla każdego przedsiębiorcy, który planuje importować lub eksportować swoje towary poza Unię Europejską. Co ważne, o nadanie numeru EORI musisz się starać jeszcze przed pierwszą transakcją. Bez niego Twój towar nie przejdzie odprawy celnej.

Jak wygląda numer EORI?

Numer EORI zawsze składa się z szeregu cyfr oraz kodu kraju, w którym firma została zarejestrowana. W Polsce to połączenie numeru NIP lub REGON wraz z pięcioma zerami. 

Przykładowy numer EORI: PL851141253800000

Przypominamy, że jeśli prowadzisz swoją działalność tylko w obrębie Wspólnoty lub kupujesz i sprzedajesz swoje towary poza UE jako osoba fizyczna, nie będziesz potrzebować numeru EORI.

Jak uzyskać numer EORI?

Rejestracja to jednorazowy proces. Uzyskanie numeru EORI jest bezpłatne, a jego nadanie trwa zazwyczaj jeden dzień.
Aby uzyskać numer EORI należy założyć konto, wypełnić i przesłać wniosek na stronie puesc.mf.gov.pl. Można również złożyć wniosek w wersji papierowej we wszystkich jednostkach administracji celnej.

Należy pamiętać, aby do wniosku dołączyć niezbędne dokumenty, takie jak odpis z rejestru KRS/EIDG, NIP, REGON oraz tłumaczenie dokumentów sporządzonych w wymaganym języku. Jeżeli do wniosku nie zostaną dołączone wymagane dokumenty, uzyskany numer EORI będzie miał charakter tymczasowy, którego ważność minie po 30 dniach.

Możesz stracić numer EORI, jeśli urząd stwierdzi, że podane przez Ciebie dane są nieprawdziwe lub przedstawisz fałszywe dokumenty. Dlatego wypełniając wniosek uważaj aby nie popełnić błędów i nie mieć z tego tytułu dodatkowych problemów.

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie numeru EORI, skontaktuj się z nami. W Profitcrew zajmujemy się dynamicznym rozwijaniem potencjału sprzedażowego kont na największych marketplace’ach, takich jak Amazon, eBay, Allegro, Etsy, real.de i CDiscount.
Sprzedaż online nie ma przed nami tajemnic! 😎


Nie czekaj, już teraz zapisz się na konsultacje i przekonaj się, jak łatwa i przyjemna może być sprzedaż online!🏅

✅Mail: hello@profitcrew.pl
✅Telefon: +48 537 013 732
Faceboook
Linkedin
Instagram.com
YouTube

Spis treści

INNE WPISY

📅 05.09.2020

Michał Toczyński

📅 05.09.2020

Krzysztof Semp

📅 05.09.2020

Wioletta Godlewska

UDOSTĘPNIJ

INFORMACJE KONTAKTOWE

WSPÓŁPRACA

hello@profitcrew.pl

TELEFON

+48 537 013 732

ADRES PL

Armii Krajowej 62, 50-541 Wrocław, Polska

ADRES UK

Flat 6 Avon Lodge, 27 Manor Park Road, Nuneaton, United Kingdom CV11 5HB

Daj znać co możemy zrobić dla Twojego biznesu.

Budujemy, rozwijamy i modernizujemy biznesy na platformach sprzedażowych.

KONTAKT

LINKI

O NAS

ZESPÓŁ

FULLFILMENT

DARMOWA ANALIZA

Załoga Profitcrew sprawdzi potencjał sprzedażowy Twoich produktów zupełnie za darmo!

© 2020 Profitcrew - agencja marketplace e-commerce.