PROFIT

BLOG

13.05.2022

Czy fulfillment e-commerce może pomóc w skalowaniu sprzedaży na nowych rynkach?

UDOSTĘPNIJ

Logistyka to ważny element, który potrafi wesprzeć inne obszary i wraz z nimi pozwala sklepom rozwijać się, rosnąć i skalować na nowe rynku. Oczywiście można na nią patrzeć jak na wydzielony, niezależny element organizacji, ale trzeba uwzględnić powiązania z innymi obszarami. Jakie?

SOURCE: Unsplash.com

Sprzedaż a logistyka e-commerce

W e-commerce, jak w żadnej innej branży, logistyka dostaw do klienta ma bezpośredni wpływ na decyzje zakupowe. W dzisiejszych czasach towar dostępny w sieci rzadko jest unikalny i oferują go liczne sklepy. Klient działający dziś w modelu omnichanel korzysta z tej sytuacji, porównując dostępne rozwiązania, czas dostawy i jej sposoby z ofertą sklepów stacjonarnych i innych sprzedawców. Niuanse dotyczące logistyki mogą wpłynąć bezpośrednio na decyzję o wyborze danego sklepów. W przypadku rozważania kolejnych zakupów u tego samego sprzedawcy doświadczenie z procesu logistycznego ma ogromne znaczenie. 

W przypadku sprzedaży cross border sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Tu z jednej strony w grę wchodzą wymagania wobec realizacji procesu logistycznego na dominujących na rynkach zagranicznych marketplace’ach, z drugiej ważną rolę odgrywają czynniki kulturowe, jak stereotypy wpływające na postrzeganie pewnych rynków jako bardziej lub mniej wiarygodne itp. 

Obsługa klienta wspierana logistycznie

Dostawa towaru to z perspektywy klienta element zakupu. Z perspektywy sprzedawcy jest to już często proces związany z posprzedażową obsługą klienta, ponieważ wszelkie uwagi, reklamacje czy problemy do rozwiązania trafiają właśnie do tego działu. Potrafią one zająć wiele czasu pracowników odpowiedzialnych za kontakt z klientem, który mógłby być przeznaczony na inne działania. Nie zapominaj – czas pracy Twojego zespołu to także Twój koszt. W dzisiejszych czasach coraz bardziej zauważalny… A obsługa klienta zagranicznego jest jeszcze bardziej skomplikowana i kosztowna!  

Marketing w sklepie internetowym

Dużo łatwiej realizować działania marketingowe skierowane na konwersję w Twoim sklepie internetowym, kiedy nie musisz zmagać się z opiniami niezadowolonych ze sposobu dostawy lub jej czasu klientów. Dziś każdy biznes potrzebuje cyfrowych orędowników, a negatywne opinie są dostępne łatwiej niż kiedykolwiek. W przypadku sklepów internetowych takie „negatywy” mogą być szkodliwe dużo bardziej niż w tradycyjnym modelu sprzedaży.  

Jak fulfillment może wspierać skalowanie sprzedaży na zagranicznych rynkach?

SOURCE: unsplash

Wpływ logistyki e-commerce na kondycję całego sklepu internetowego analizujemy szeroko, bo sporo o niej wiemy. Od 2016 roku realizujemy dla naszych klientów fulfillment i logistykę-commerce, a także skutecznie wspieramy sprzedaż internetową (eurocommerce.pl). Jak nasze rozwiązania pomagają skalować sprzedaż za granicą? 

Nasi klienci korzystają z kilku udogodnień, dzięki którym sprzedaż zagraniczna jest łatwiejsza, a dostawa szybsza. Są to: 

  • Niemiecki adres wysyłki i do zwrotów dla zamówień zagranicznych  – umożliwia sprzedaż na marketplace’ach w Niemczech, ułatwia osiąganie większej widoczności na jednym z nich, redukuje też obiekcje, które mogą pojawiać się u niektórych kupujących, nieufnych wobec sklepów z lokalizacją magazynu poza ich krajem. Niestety stereotypowe postrzeganie jakości związanej z lokalizacją sklepu nadal pokutuje w niektórych środowiskach…
  • Współpraca bezpośrednio z niemieckimi firmami kurierskimi – dzięki lokalizacji w Zielonej Górze oraz bezpośrednim umowom z usługodawcami niemieckimi zamówienia wysyłane z naszego centrum logistycznego docierają do klientów z Niemiec w 24h. W zasięgu jednodniowej dostawy jest także rynek Czech!
  • Wiedza i doświadczenie w logistyce realizowanej na zagranicznych rynkach to kapitał, z którego czerpiemy na co dzień! Dodatkowo nasi klienci mogą liczyć na wsparcie partnerów specjalizujących się w usługach dla e-commerce jak obsługa podatkowo – celna, czy obsługa klienta w językach natywnych dla określonych rynków. 

Te udogodnienia, w połączeniu z doskonałą lokalizacją centrum logistycznego, dają solidne podstawy do skalowania Twojej sprzedaży za granicą przy jednoczesnej obsłudze polskich zamówień w tym samym centrum logistycznym. 

___________________________________________________________________________________________

 

Eurocommerce z sukcesami zajmuje się kompleksową obsługą logistyczną sklepów działających w obszarze e-commerce.

Zapewnia integrację systemu magazynowego z Twoim sklepem, obsługę dostaw i zwrotów oraz przesyłki do klientów w atrakcyjnych cenach, a także świadczy usługi dostawy w 1 dzień na 3 rynkach: polskim, niemieckim i czeskim.

▶ Więcej na temat działalności Eurocommerce znajdziecie na ich stronie internetowej: www.eurocommerce.pl i skontaktujecie się pod adresem: kontakt@eurocommerce.pl

Koniecznie zajrzyjcie na ich media społecznościowe:

▶ Linkedin

▶ Facebook

________________________________________________________________________________________

W Profitcrew zajmujemy się dynamicznym rozwijaniem potencjału sprzedażowego kont na największych marketplace’ach, takich jak Amazon, eBay, Allegro, Etsy, real.de i CDiscount. Codziennie przygotowujemy plany odblokowania kont na Amazon. Sprzedaż online nie ma przed nami tajemnic! 😎

Nie czekaj, już teraz zapisz się na konsultacje i przekonaj się, jak łatwa i przyjemna może być sprzedaż online!🏅
Faceboook
Mail: hello@profitcrew.pl
Telefon: +48 537 013 732
Linkedin
Instagram: Instagram.com
YT: YouTube

Treść

INNE WPISY

📅 05.09.2020

Michał Toczyński

📅 05.09.2020

Krzysztof Semp

📅 05.09.2020

Wioletta Godlewska

UDOSTĘPNIJ

INFORMACJE KONTAKTOWE

WSPÓŁPRACA

hello@profitcrew.pl

TELEFON

+48 537 013 732

ADRES PL

Armii Krajowej 62, 50-541 Wrocław, Polska

ADRES UK

Flat 6 Avon Lodge, 27 Manor Park Road, Nuneaton, United Kingdom CV11 5HB

Daj znać co możemy zrobić dla Twojego biznesu.

Budujemy, rozwijamy i modernizujemy biznesy na platformach sprzedażowych.

KONTAKT

LINKI

O NAS

ZESPÓŁ

FULLFILMENT

DARMOWA ANALIZA

Załoga Profitcrew sprawdzi potencjał sprzedażowy Twoich produktów zupełnie za darmo!

© 2020 Profitcrew - agencja marketplace e-commerce.